HIZLI MENU

Yönetim Kurulu Mesajı

Değerli Müşterilerimiz,

Gayrimenkul değerlemesi ülkemizde 2000’li yıllardan sonra önem kazanmaya başlamış ve her geçen gün önemi artan bir olgu haline gelmiştir. Gayrimenkul değerlemesi, bankacılık ve finans sektöründen, sermaye piyasalarına, bireysel ve kurumsal yatırımcılardan, dernek ve vakıflara, kredi alan, kredi veren, başka bir ifade ile hemen hemen her bireyi ve kurumu çok yakından ilgilendiren bir meslektir.

Bu kadar çok muhatabı olan bir mesleğin son derece yetkin ve tecrübeli insanlar tarafından icra edilmesi gerekmektedir. Mesleğimiz dar bir pencereden bakılarak yapılabilecek bir meslek değildir.

Değerleme sektöründe kullanılan genel kabul görmüş değerleme metodlarının yanı sıra iyi bir piyasa bilgisine, analitik düşünebilme kabiliyetine ihtiyaç duyulmaktadır. Sadece bir arsa üzerine yapılacak taşınmazı analiz etmek, sadece bir fabrikanın, otelin veya konutun nasıl inşa edildiğini belirlemek, maliyetlerini hesaplamak her zaman olmasa da çoğu zaman bizleri hatalı sonuçlara sürükler. Piyasa gerçeği hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir, değerin bir mühendislik kavramı değil, ekonomik bir kavram olduğu unutulmamalıdır. Doğru sonuca ulaşmak için, taşınmazın konumu ve yapısal özellikleri ile alım ve satımı etkileyen her unsur birlikte değerlendirilmelidir.

Firmamızın farkı bu noktada ortaya çıkmaktadır. Firmanın deneyimli ortakları ve eksper kadrosu her şartta doğru bilgiye ulaşma konusunda uzmanlaşmışlardır. Piyasaya hakim olan ekonomist ve bankacılar ile mimar ve mühendislerin birlikte bir sinerji oluşturması en önemli insan kaynakları politikamızdır.

Piramit Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık Anonim Şirketi olarak bizler, seçtiğimiz bu mesleği, işyerimizde tam zamanlı çalışarak ve motivasyonumuzu sadece gayrimenkul değerlemesi alanına yönelterek icra etmekteyiz. Mesleğimizin getirdiği sorumluluk ve kuralların ışığında talep ettiğiniz değerleme raporlarını hızlı, aynı zamanda sağlıklı bir şekilde sunmak en önemli prensibimizdir.

Bilginize arz ederiz.